Červenec 2012

14. den: Balíme a jedeme domů

25. července 2012 v 23:01 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Po ranním balení dostaneme závěrečné diplomy za celotáborovku. Jaké je konečné pořadí?
1. Samburové
2. Himbové
3. Tutsiové
4. Kikujové
5. Mašukulumbové
6. Zulové
7. Křováci
8. Masajové
9. Hutuové
10. Hotentoti
Na táboře nás ještě čeká kuřátko k obědu, kolem 14. hodiny vyjedeme z Roželova, takže na pražských Roztylech nás můžete čekat cca v 15.15 až 15.30. Už se na vás, milí rodiče, těšíme!:-)

13. den: Cesta za pokladem

25. července 2012 v 22:51 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Na táboře se opět zabydlel déšť... Dopolední kroužky a angličtinu jsme ještě zvádli, ale odpolední hru Cestu za pokladem, ve které se k bodům celotáborovky přičítaly i body za plnění různých vypečených bodů z dalších úkolů, jsme museli zkrátit. Poklad nakonec získali Samburové, kteří se o něj s ostatními skvadrami rozdělili. Večer ovládla závěrečná diskotéka.

12. den: Domorodci před kamerou

25. července 2012 v 11:50 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Počasí konečně vykouzlilo typický africký den! Mezi koupáním v bazénu jsme natáčeli němé filmečky na téma Strasti a slasti divoké Afriky. V každém z nich vystupovali afričtí domorodci, kteří zažívali různé příhody. Podle večerního hodnocení poroty si s videokamerou nejlépe poradili Samburové, Kikujové a Himbové. Večer proběhlo i finále Táborového slavíka. Jako nejlepší zpěváci se v něm představili Ondra Háza, Maki Vaňková, Vojta Bezděk a Ema Maršová. Táborníky zaujala taky beseda s vynikajícím českým reprezentantem ve veslování Davidem Jirkou, na které se objevili i stříbrný medailista z mistrovství světa do 23 let Martin Basl a B-finalista ze stejného mistrovství světa, náš vedoucí Kéča. David Jirka při videoprojekci finálového olympijského závodu v Athénách 2004 zavzpomínal na své "stříbrné" zážitky. V letním kině pak táborníci shlédli film Madagaskar.

11. den: Medaile předával olympionik

24. července 2012 v 10:02 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Další etapu celotáborovky jsme věnovali sportovnímu klání afrických kmenů. Napínavé olympijské souboje se odehrávaly ve sportech roto-roto (svahilsky spin-spin), přehazovaná (wabadilishane), štafeta (kukimbia), zápas klád (magogo), přetahování lanem (kamba), skok do dálky (kuruka) a fotbal (kandanda). Vyhodnotili jsme nejlepší týmy v jednotlivých sportech i celkové vítěze v etapě. Na medalové pozice vystoupili Samburové, Himbové a Kikujové. Když padla tma a dozněly poslední písníčky u táboráku, čekalo nás velké překvapení. Na závěrečný olympijský ceremoniál totiž dorazil veslařský reprezentant David Jirka, který s sebou přivezl i svou stříbrnou olympijskou medaili z Athén 2004. Samozřejmě právě on měl tu čest předávat medaile nejlepším táborovým sportovcům.

10. den: Po bitvě zazněl zpěv

23. července 2012 v 13:57 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Starší z nás se dopoledne zapojili do opravdové paintballové bitvy. Nafasovali jsme maskáče a snažili jsme se označkovat soupeře z protivníkova týmu. Aby souboje byly o něco zajímavější, postavili se dětští táborníci proti svým vedoucím. Odpoledne jsme věnovali angličtině a rozehraným olympijským turnajům. Večer jsme si zazpívali v základním kole Táborového slavíka, a pak nás už čekalo slavnostní záhájení táborové olympiády - sportovního klání afrických kmenů. Jednotlivé kmeny přikráčely za svými vlajkonoši. Po bojovném tanci náčelníků jsme v odlesku ohnivých gejzírů zahlédli i představení jednotlivých sportů, které jsou součástí olympijského programu.

9. den: V korunách stromů

22. července 2012 v 13:33 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Hlavní denní program nám zajistili kamarádi z Activities4You, kteří v korunách stromů navázali vysoké lanové překážky. Ve výšce 10 metrů jsme mohli dokázat, že se ničeho nebojíme, a my jsme to taky dokázali! Na zemi nám lektoři postavili bungee trampolínu, s jejich pomocí jsme na pružném laně zdolávali vzdálenostní rekordy při nošení kuželů nebo jsme se učili střílet ze sportovního luku. Vedle toho jsme hráli různé hry v oddílech. Občas nás dostihl déšť, takže jsme přivítali večerní diskotéku s hravými písničkami, která se odehrávala v zámecké jídelně.

8. den: Puťák jsme vzdali

21. července 2012 v 11:59 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Oddíly se při celodenním výletu rozprchly na všechny strany. Některé došly do blízkých Hvožďan, další skončily na vrcholu Třemšína, jiné se vydaly do Rožmitálu nebo do Metel, kde táborníky překvapil rybník s vysokou hrází přímo nad vesnicí. Se staršími oddíly jsme chtěli vyrazit na dvoudenní puťák, ale protože odpoledne poprchávalo, radši jsme se vrátili do tábora. Na nástupu jsme se dozvěděli správné znění tří afrických příběhů, které jsme luštili v předchozí etapě celotáborovky: legendu o včele, legendu o komárech a legendu o ještěrkách. Etapu vyhráli Zulové před Hutuy a Himby. Pak nás čekal večer oddílových vedoucích, na němž nás pobavilo pár vtipných her.

7. den: Africké legendy

20. července 2012 v 10:09 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Ráno nás Kéča vyfotil na oddílové fotky. Hned potom jsme po trojicích vybíhali na trasu tradičního braňáku. Přecházeli jsme po laně, stříleli ze vzduchovky, házeli šipkami a snažili jsme se odpovědět na různé otázky z oblasti zdravovědy, přírody nebo topografie. Absolutními vítězi se stali Alex Karlík + Dominik Matoušek + Marek Sýkora. V jednotlivých věkových kategoriích zvítězili Kája Doležalová + Jana Hegerová + Magda Bloudková, Kuba Dundr + Kuba Kabele + David Hejčl, Ulrika Kadeřábková + Andrea Němcová + Kiki Vyhnanovská, Petr Čvirk + Vojta Bezděk + Vojta Foltýn, Eliška Lančiová + Sofie Bujdáková (někdy běžely i dvojice), Martin Petkov + Kuba Jindřich + Bohouš Lukš, Anička Řimnáčová + Kamča Oppelová + Kačka Zadáková, Šimon Štrop + Jára Marhul.
Odpoledne nás čekala další etapa celotáborovky: Náčelníkovy tajemné příběhy. Po lese visela čísla od jedničky do stovky a pod nimi vždy trojice slov. Každé slovo přitom patřilo do jiné ze tří afrických legend. Naším úkolem bylo je správně roztřídit. Docela nám to dalo zabrat, tak jsme zvědaví na vyhodnocení. Večer jsme se vyřádili na diskotéce.

6. den: Cesta na Kilimandžáro

19. července 2012 v 11:28 | Vlk |  SMRKFEST 2012
Po dopoledních kroužcích nás čekala další etapa celotáborovky: Cesta na Kilimandžáro. Tentokrát jsme následovali slavné cestovatele Jiřího Hanzelku a Miroslava Zikmunda. Při odchodu z tábora jsme si vybrali tři z nabízených pomůcek, které nám mohly pomoct při plnění různých úkolů. Nejrychleji se z vrcholu (Třemšína) vrátili Tutsiové, Samburové a Zulové. Skvadry byly ve slunečném odpoledni dokonce tak rychlé, že jsme stihli ještě rozehrát olympijské turnaje. Večer jsme si pochutnali na vlastnoručně opečených buřtech.

5. den: Válečníky po vzoru Masajů

18. července 2012 v 14:44 | Vlk |  SMRKFEST 2012
I když na Afriku bylo celkem chladno, dopoledne jsme hráli různé hry v oddílech. Odpoledne nás čekala další etapa celotáborovky: Osamostatnění mladých válečníků. Po vzoru opravdových Masajů odešly jednotlivé skvadry mimo tábor a jejich členové se připravovali na samostatný život. Bez rad vedoucích museli v časovém limitu splnit šest rozdílných úkolů. Nejlépe se s tím vyrovnali Křováci, Tutsiové a Mašukulumbové. Po nástupu nás čekal Maškarní večer, kde jsme se mohli pochlubit svými maskami. Na plochu přitančili nejen černoši a africká zvířata, ale taky třeba malá lidojedka nebo džungle...
Ještě dlužíme výsledky orientačního běhu: v jednotlivých věkových kategoriích zvítězili Linda Dufková, Ivo Žaloudek, Veronika Chudá, Bohouš Lukš, Kamča Oppelová a Jarda Marhul.