Červenec 2013

14. den: Vracíme se domů!

25. července 2013 v 22:32 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Po snídani čekáme na autobusy, které přijedou před 10. hodinou. Rodiče, kteří si odvezou táborníky autem, by proto měli dorazit zhruba do půl desáté, jinak hrozí setkání s autobusy na úzké cestě do tábora. Odevzdáme naše chatky a vyrazíme domů. Na pražských Roztylech budeme asi krátce po 11. hodině. Milí rodiče, už se na vás moc těšíme, máme vám co vyprávět!Úžasný

13. den: Hledá se lochneska

25. července 2013 v 22:16 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Nad vodní hladinou se objevil zvláštní tvor zvaný lochneska, který s sebou stáhl procházejícího mnicha... Tak to zaznamenala úvodní scénka sedmé etapy celotáborovky. Všechny skvadry musely oběhnout jednotlivé skotské kraje, aby získaly indicie k rozpoznání skutečné podoby příšery z jezera Loch Ness. Nejrychleji se to podařilo oranžové, fialové a zelené skvadře. Předvečer posledního dne je vždy na táboře spojen s úklidem a balením. Po slavnostním zasedání skotského parlamentu a vyhlášení celkových výsledků celotáborovky nás čekala už jen závěrečná diskotéka. Jaké je konečné pořadí skvader?
1. zelená
2. fialová
3. oranžová
4. černobílá
5. modrá
6. růžová
7. žlutá
8. stříbrná
9. červená
10. hnědá

12. den: Se smrky hurá do kasína!

25. července 2013 v 17:49 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Dopoledne patřilo tradičnímu brannému závodu, ve kterém jsme běhali po trojicích. V I. věkové kategorii zvítězily týmy Alex Karlík, Marek Sýkora, Vojta Bezděk a Bára Hejdová, Agáta Špuláková, Natálka Komersová, ve II. kategorii Kuba Kabele, Bořek Malík, Štepán Jílek a Jana Hegerová, Magda Bloudková, Eliška Fikáčková, ve III. kategorii Tomáš Podivínský, Matěj Konvica, Adam Bureš a Denisa Vaňková, Kiki Podrábská, Sofie Bujdáková, ve IV. kategorii Dan Karlík, Jára Marhul, Šimon Štrop a Hanka Zapletalová, Terka Nováková, Daniela Pěničková. Na odpoledne jsme si připravili dětské atrakce, jejichž nápaditost oceňovali vedoucí. Mohli jsme si tak vydělat další smrky - stejně tak jako v sázkách na jméno čerstvě narozeného britského následníka trůnu (George). Večer bylo slavnostně otevřeno táborové kasíno, k slavnostní atmosféře přispěl minikoncert táborníků Ondry Házy a Natálky Skotnické, slavnostní pásku přestřihl ředitel kasína Míca. Za smrky jsme si mohli zahrát všemožné hry a koupit různé koktejly.

11. den: Ať žije nový král!

24. července 2013 v 15:05 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Skotské hry byly ukončeny rozdáním cen a noční scénkou, kdy si po Sázavě osvětlené hořícími loučemi přijel mýtický Skot pro vlajky všech zúčastněných skvader. Mezitím si táborníci zvolili nového skotského krále, po Vojtovi z rodu Bezděků se jím stal Vojta z rodu Budayů. Aneb jak se říká: Král je mrtev, ať žije král!Úžasný Dopolední oddílový program doplnily odpolední kroužky. Překvapením byla návštěva naší loňské vedoucí Čoklit, která závodně tancuje. S Tomášem nám předvedli ukázky standardních i latinskoamerických tanců. V dalších soutěžích jim určitě budeme držet palce! I my jsme se večer roztančili - tentokrát v diskotékovém rytmu.

10. den: Skotské hry jsou prostě jiné!

23. července 2013 v 13:50 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Oproti jiným táborovým olympiádám se skotské hry dost lišily. Z tradičních disciplín zůstaly jen přetahování lanem a fotbal, které doplnil královský kroket. Další disciplíny byly opravdu hodné silných skotských reků: vrh kamenem, vrh kládou, pro starší pak farmářský běh s kýbly naplněnými kamením a hod kamenem do výšky, pro mladší skákání v pytlích a sportovní rybolov. Na medailových pozicích se v této etapě celotáborovky umístily černobílá, oranžová a růžová skvadra. Mezi vedoucími proběhl taky exhibiční zápas v ragby. Táborníci si mohli vsadit své smrky na to, jestli se manželce britského následníka trůnu prince Williama vévodkyni Kate narodí princ, nebo princezna. Večer při táboráku jsme zjistili, že vyhráli ti, kteří si vsadili na chlapce.

9. den: Tancovali jsme (skoro) všichni

22. července 2013 v 13:29 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Dopoledne jsme dokončovali program z předchozího dne. Někteří odvážlivci se vydali do lesa, kde si oblékli maskáče a zapojili se do paintballové bitvy o krabici. Po obědě jsme za pomoci kamarádů ze skupiny historického šermu zahájili skotské hry, do jejichž úvodu si dobře sedla etapa celotáborovky Skotské tance. Skupina vedoucích a pár starších dětí si pod vedením Kiki nazkoušela ukázkový tanec, fakt povedené dílkoSmějící se. Pak jsme se po skvadrách začali připravovat na večerní finále. Nejlépe v něm zabodovaly zelená, fialová a růžová skvadra. Komu zbylo trochu času, mohl se opět vykoupat v Sázavě, ale takových jedinců tentokrát moc nebylo.

8. den: Tak to tedy bylo nabité!

21. července 2013 v 13:41 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Den byl tak nabitý, že po večerce jsme, jak se zpívá v naší táborové hymně, usnuli "do vteřiny". Přijelo totiž hned několik našich kamarádů s rozmanitým programem. Z Moravy dorazila čtveřice z Activities 4You, která pro nás připravila skákací boty, horolezeckou stěnu a lanovou houpačku, kdy je odvážlivec "vypuštěn" z korun stromů. Vtipné vystoupení postavené na rytiřském souboji o ruku sličné princezny si přivezla skupina historického šermu Praecedo regis, jejíž rekvizity jsme si zároveň mohli vyzkoušet. O výcviku záchranářských psů jsme se toho hodně dozvěděli při ukázce práce dvou pejskařek. Na konci dne nás zároveň pobavil i dojal animák Rebelka, vyprávějící skotskou legendu o odvážné princezně Meridě.

7. den: Z vrcholů na taneční parket

20. července 2013 v 14:01 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Ve čtvrté etapě celotáborovky jsme se snažili zdolat co nejvíc skotských vrcholů. Turistické výpravy však potřebovaly krapet štěstí na počasí - když si před vrcholem vylosovaly bouřkový mrak, nezbylo jim nic jiného, než se vrátit zpátky do tábora a získat nové povolení k výstupu. Nejúspěšnější výpravy uspořádaly fialová, červená a hnědá skvadra. Po obědě jsme přivítali tanečníky skotských tanců z Caledonian Clubu a spolu s nimi protančili celé odpoledne. Dostali jsme i pozvánku na pražský kurz pro začínající tanečníky (podrobnosti na www.caledonianclub.eu). Večer následoval program po oddílech, při některých vypečených hrách jsme se dost nasmáli.

6. den: Ve stopách hradních pánů

19. července 2013 v 16:43 | Vlk |  SMRKFEST 2013
Celodenní výlet posloužil k prozkoumání romantického okolí našeho tábořiště. Někteří z nás se pěšky nebo vlakem vydali do Kácova, kde jsme mohli navštívit také muzeum v místním zámku. Jiní z nás směřovali do Českého Šternberka, kde jsme pro změnu šli ve stopách hradních pánů. Mohli jsme si prohlédnout prostory známého sídla, které si zahrály třeba v pohádkovém seriálu Arabela. Do tábora jsme se vrátili unavení, takže večerní projekce "hustého" filmu Statečné srdce byla ideální. Hrdinný William Wallace měl fakt krutý osud!

5. den: Po táboře frčely formule

18. července 2013 v 10:17 | Vlk |  SMRKFEST 2013
V další etapě celotáborovky jsme navázali na umění skvělého skotského pilota Davida Coultharda. Osm štafetových závodníků z každé skvadry muselo při Velké ceně Skotska F1 vystřídat suché obutí (otevřené boty), mokré obutí (příšerně velké holinyMrkající) a zimní obutí (tenisky). Zároveň jim stájoví pracovníci nasazovali operační plášť, ponožky na ruce, sluneční brýle a ještě navíc čepici. S tímhle vybavením běhat po závodním okruhu není vůbec žádná legrace! Nejlépe to zvládly zelená, fialová a oranžová skvadra. Kdo si na ně v sázkové kanceláři vsadil své smrky, určitě nelitoval. Odpoledne jsme kouzlili v magickém kruhu. Vytvářeli jsme skupiny zaklínačů, šamanů, kouzelníků, čarodějů a mágů, ve kterých jsme se museli naučit některé z dávných kouzel. Na jedničku to zvládly zelená, hnědá a oranžová skvadra. Navečer se tři starší oddíly vypravily na puťák a taky ostatní oddíly měly svůj vlastní program.